مصاحبه روزنامه آینه اقتصاد با شرکت نوین طرح خودرو

تولید سیستم گرم کننده تابشی کابین خودرو توسط متخصصان شیرازی
یک مسافرت بی دغدغه در دل زمستان
یکی از چالش های جدی گردشگران به ویژه کسانی که پناه بردن به دامان طبیعت را به حضور در اقامتگاه ها ترجیح می دهند وسایل گرمایشی است. متخصصان و مهندسان شیرازی برای این مشکل راه حلی دانش بنیان پیدا کرده اند که خیال مسافران برای همیشه آسوده باشد.
یکی از آرزوهای دیرین بشر این بوده که برای استفاده های خانگی و رفع نیازمندی های کوچک صنعتی به سوختی دست یابد که از مشکلات استفاده از هیزم، زغال سنگ و نفت فارغ شود و لازم نباشد بخشی از مسکن خود را به انبار سوخت اختصاص دهد. همچنین از شر دوده و خاکستر و حمل آن نجات پیدا کند. تا آنکه در قرن نوزدهم به وجود گاز زغال سنگ که به گاز شهر معروف است، پی برد و در ابتدا برای روشنایی و سپس برای رفع نیازهای خانگی و حرارتی این سوخت تازه مورد استفاده قرار گرفت. طی سالهای بعد از آن نیز شکل و شمایل استفاده از گاز به عنوان سوخت مورد نیاز برای ایجاد گرما و پخت و پز تغییرات مختلفی داشته تا آنجا که تولید مخزن های کوچک گاز قابل حمل معروف به «پیک نیک» آغاز شد و در مدت زمان کوتاهی مردم به استقبال و خرید آن مایل شدند.
تولید «پیک نیک» در ایران و دردسرهای استفاده از آن
شرکت بوتان در ایران از سال 1354 تولید مخزن های دو کیلویی معروف به پیک نیک را با خط تولید مستقل و ظرفیت روزانه 200 عدد شروع کرد. از آنجایی که مردم ایران تمایل زیادی به رفتن به گردش داشتند و این روحیه همچنان در آنها هست لذا میلیونها سیلندر گاز دو کیلویی (پیک نیک) در ایران فروش رفت و به راحتی جای خود را بین مردم باز کرد. اما با توجه به اینکه پیک نیک از وسایل غیراستاندارد برای گرم کردن محیط به شمار می رود طی سالهای گذشته تا کنون باعث بروز حوادث بی شماری در کشور شده است و متاسفانه هنوز هم بعضی مردم از سر ناآگاهی ماهیت گرمایشی آن را در محیط های بسته مدنظر قرار می دهند.
به گزارش خبرنگار«آینه اقتصاد» آمارها حاکی از آن است که در ایام تعطیلات به خصوص در ایام نوروز فعالیت های آتش نشانی چند برابر می شود. چون به دلیل عدم آگاهی مسافرانی که از چادر خواب استفاده کرده و مبادرت به استفاده از پیک نیک می نمایند ممکن است به فرآیند گازگرفتگی یا خفگی منجر شود. از طرفی کافی است پای افراد درون چادر به این پیک نیک ها برخورد کرده و آن را واژگون کند. از انجایی که گاز مایع هنگام واژگون شدن 270 برابر حجم آن زیاد می شود و با توجه به چادرها و پتوهای قابل اشتعال، به سرعت آتش سوزی ایجاد شده و افراد نمیتوانند عکس العمل به موقعی نشان دهند.
با توجه به تلفات جانی بسیاری که این وسیله پرخطر برای مردم این مرز و بوم به بار آورده، آیا واحدهای صنعتی و تولیدی تاکنون در صدد آن بوده اند که اقدام به طراحی و ساخت وسیله ای گرمایشی نمایند که مردم با خاطری آسوده در گردش های خارج از شهر از آن استفاده کنند؟
خبرنگار«آینه اقتصاد» پس از تحقیق و جستجو پاسخ این سوال را در پارک علم و فناوری شیراز یافت و با ….. محمدی مدیرعامل شرکت دانش بنیان نوین طرح خودرو به گپ و گفت نشست.
وی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: «سیستم گرم کننده تابشی کابین خودرو که با یک پک کامل وارد بازار شده است در حال حاضر تنها جایگزین مناسب برای گازهای پیک نیک است. این دستگاه از برق باتری استفاده می کند که هم برای پخت و پز و هم برای ایجاد گرما داخل فضای بسته از جمله چادرهای مسافرتی طراحی شده است. و همچنین وسیله فوقالعاده ای برای گرم کردن کابین خودرو های سنگین در حالت خاموش و روشن بودن را دارد»
وی افزود:« نواوری ایجاد شده در این دستگاه این است که برق خیلی کمی مصرف می کند و برخلاف بخاری های برقی که گرمای نامطبوعی داشته و برق زیادی مصرف میکنند، ولتاژ این دستگاه بسیار پایین و حرارت آن بسیار بالاست. یک نمایشگر هم در آن تعبیه شده که میزان ولتاژ مصرفی دستگاه را نشان می دهد.»
وی در ادامه به میزان حرارت و فن قابل تنظیم این دستگاه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: « با توجه به محاسبات علمی صورت گرفته چهار ساعت اکسیژن برای دم و بازدم معمولی در فضای بسته چادرهای مسافرتی بیشتر موجود نیست، در حالی که یک عدد گاز پیک نیک در چادر روشن باشد این زمان نصف شده و احتمال خفگی بعد طی مدت زمان مشخصی صد در صد است.اما دستگاه گرمایشی هوشمند چنانچه روی بالاترین درجه حرارت تنظیم شود تا مدت بیش از 5 ساعت بدون ایجاد خطر تولید گرما را انجام می دهد. در این 5 ساعت 2 ولت افت ولتاژ را دارد که این 2ولت نیز کنترل خودکار داشته به موقع دستگاه خاموش می شود.»
محمدی با اعلام اینکه سیستم گرم کننده تابشی کابین خودرو، نمونه وارداتی در بازار ندارد، از استقبال مردم استانهای شمالی از خرید آن خبر داد و گفت که در شیراز هم فروش این محصول آغاز شده است.
تولید سوییچ مخفی و استارتر هوشمند با قابلیت های ویژه
مدیرعامل شرکت نوین طرح خودرو همچنین از تولید سوییچ مخفی و استارتر هوشمند خودرو توسط این شرکت خبر داد و ویژگی های این محصول را بدین شرح اعلام کرد:« فعال شدن سوییچ مخفی و ضد سرقت شدن خودرو به طور اتوماتیک بعد از خاموش کردن، ضد سرقت شدن اتوماتیک خودرو در صورت دستکاری سیستم برقی، عدم امکان روشن شدن خودرو بدون دستور ثانویه راننده حتی با وجود کلید و یا ایجاد اتصالی، کنترل خودرو از راه دور توسط ریموت (خاموش و روشن کردن خودرو)، خاموش شدن موتور خودرو به صورت خودکار در صورت عدم استفاده بعد از گرم شدن یا آماده به کار شدن موتور خودرو، خاموش شدن اتوماتیک خودرو در صورت روشن بودن بیش از حد در حالت ساکن، عدم امکان از مدار خارج کردن دستگاه با قطع کردن سیم، ایجاد اتصالی، سوختن فیوز و ….»
محمدی در ادامه افزود: «قیمت نمونه خارجی این محصول که فقط کار خاموش و روشن کردن با ریموت را انجام می دهد در بازار حداقل 700 هزار تومان است، اما ما با 130 هزار تومان داریم محصولی را تولید و عرضه می کنیم که کیفیت و عملکرد خیلی بهتری نسبت به نمونه وارداتی آن دارد. اما موضوع اصلی اعتمادسازی است و متاسفانه برخی همکاران کم لطفی و خرابکاری می کنند مخصوصا اگر بدانند محصول تولیدی اختراع است به جای حمایت کردن درکیفیت ان تردید دارند. این در حالی است که حتی برند های چینی به خاطر تبلیغات گسترده ای که انجام می دهند در بین مردم شناخته شده هستند ولی کیفیت آنها پایین تر از محصول ما است اما چون هنوز برند نشده ایم محصولات وارداتی سهم بیشتری از فروش در بازار داخلی را دارند. در شرایط حاضر ما برندسازی را در قالب تولید و عرضه برخی قطعات یدکی خودرو با کیفیت بالاتر از نمونه های مشابه خارجی و همچنین با قیمت پایین تر از آنها شروع کرده ایم در بسته بندی با لوگوی شرکت نوین طرح خودرو، که استقبال خوبی از آنها شده و امیدواریم به زودی هموطنان با اعتماد بیشتری از محصولات منحصر بفرد ما استقبال کنند.

منبع: مصاحبه روزنامه آینه اقتصاد صفحه 4 تاریخ 2/10/95

خواب ابدی راننده کامیون با گاز پیک نیک.
رانندگان محترم لطفا توجه فرمایید!!!

🕪 شرکت نوین طرح خودرو، تنها تولید کننده بخاری برقی کامیون در کشور.

سایت رسمی
Www.ntk-m.com

معرفی دستگاه سویچ مخفی هوشمند خودرو در برنامه پایش شبکه یک سیما.

☑️فعال شدن سیستم ضد سرقت بصورت هوشمند بعد از هر بار خاموش شدن
☑️عدم امکان روشن شدن خودرو حتی با وجود سویچ
☑️ضد سرقت واقعی خودرو

ساخت دستگاه گرم کننده تابشی کابین خودرو (بخاری برقی درجا کامیون) جزو عنوان اصلی اخبار

گزارش ویژه خبر صدا و سیما شبکه فارس از محصول بخاری برقی تولید شده توسط شرکت نوین طرح خودرو

پخش گزارش تولید دستگاه گرم کننده تابشی کابین خودرو در شبکه سراسری خبر